Shape the future

Oferta Microsoft dla Edukacji to wprowadzenie nowoczesnych metod wspomagających proces edukacyjny w szkołach, kształtowanie świadomości w zakresie nowych technologii oraz budowanie kompetencji cyfrowych poprzez dostęp do bezpiecznego środowiska pracy. Współpraca strategicznych Partnerów - Microsoft oraz Hewlett Packard - umożliwiła stworzenie Klasy Przyszłości, w której realizowana jest wizja nowoczesnego nauczania z wykorzystaniem najnowszych technologii. Wśród oferowanych produktów i usług znajdują się między innymi: sprzęt komputerowy zakupiony w programie Shape The Future, Windows 10, Office 365 oraz Minecraft.

Edukacja jest jednym z głównych filarów misji Microsoft. Koncentrujemy się na zwiększaniu świadomości w zakresie nowych technologii, bezpiecznym wykorzystaniu usług online oraz zwiększeniu produktywności zarówno w środowisku naukowym jak i zawodowym. Wspieramy uczniów na każdym etapie – przygotowując ich do wejścia w świat cyfrowej transformacji.

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał uczniów w szkole, każdy z nich powinien mieć możliwość korzystania z odpowiedniego sprzętu komputerowego w trakcie zajęć. Program Shape The Future stworzony przez Microsoft, daje taką możliwość. Odpowiednio skonfigurowane urządzenie w programie Shape The Future, dedykowane dla kwalifikujących się instytucji edukacyjnych, daje dostęp do niezawodnego sprzętu oraz bezpiecznego i legalnego środowiska współpracy z innymi uczniami.

W ramach przygotowanego programu Shape the Future, Microsoft umożliwia kwalifikującym się instytucjom sektora edukacyjnego zakup urządzeń zgodnych z wymogami dotyczącymi konfiguracji sprzętowej z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows® 10 Pro National Academic.

HP 250 G6

HP Probook 450 G5

HP ProOne 400 G4

HP ProBook X360 440 G1

Każda z instytucji ma możliwość zakupu takiego sprzętu w dedykowanych dla szkół niższych cenach. W ramach tego programu, partnerzy sprzętowi Microsoft ustalają ceny urządzeń z wyżej wspomnianym systemem operacyjnym, bazując na licencjach edukacyjnych National Academic. Instytucjami z sektora edukacyjnego uprawnionymi do skorzystania z możliwości zakupu komputerów z preinstalowanym systemem Windows 10 Pro National Academic w ramach programu Shape the Future przykładowo są:

  • Przedszkola, oddziały przedszkolne, punkty przedszkolne, zespoły wychowania przedszkolnego,
  • Szkoły podstawowe,
  • Gimnazja,
  • Licea ogólnokształcące, technika, zasadnicze szkoły zawodowe,
  • Szkoły policealne.

Aby dowiedzieć się więcej o warunkach przystąpienia do programu oraz korzyściach wynikających z zakupu licencji edukacyjnych, zapoznaj się z zawartością strony Shape The Future.

Sprawdź, czy dana instytucja/podmiot/jednostka jest uprawniona do skorzystania z programu Shape The Future: Weryfikacja instytucji edukacyjnych lub napisz do nas: loedesk@microsoft.com.

Kryteria kwalifikacji mogą różnić się od lokalizacji geograficznej. Pobierz przewodnik: Kwalifikowany użytkownik edukacyjny - definicja, który dostępny jest dla danej lokalizacji.